Агрокредити: які підсумки трьох кварталів 2020 року — експерт РАДАБАНКУ
21 Жовтня 2020p.
Початок року для аграріїв був важким. На півдні України були зібрані катастрофічно низькі врожаї озимих, значну частину врожаю озимих було втрачено. У центральній і східній частині України теж зібрали урожай озимих меншим обсягом порівняно з попереднім роком. Хоча якість зібраного зерна і виявилася кращою, ніж очікували, проте навіть вищі закупівельні ціни на зерно не компенсували падіння обсягів зібраного врожаю озимих культур.
Андрій Чорнобай, начальник департаменту активно-пасивних операцій корпоративного бізнесу РАДАБАНК підводить підсумки трьох кварталів 2020 року:
— Після невдалого старту була надія на отримання хорошого врожаю ярих культур. Однак посушливе літо також не дало хліборобам вийти на заплановані показники прибутковості в 2020-му році.
Для банківського агрокредитування 3-й квартал — це час підведення підсумків і початок розрахунків за отримані кредити. Однак ситуація, що склалася в агросекторі, вносить свої корективи. Багато господарств змушені були звернутися в банки з переносами термінів погашення або пролонгації кредитних договорів. Складні погодні умови призвели до виникнення несприятливих умов для озимих посівів 2020/2021, що змусило деякі господарства навіть залучати додаткове фінансування.
Цей рік для аграріїв був безперечно важким і затребуваність банківського кредитування на сьогодні дуже висока. Однозначним плюсом для агровиробників у цьому році стало суттєве зниження процентних ставок за кредитами і широке впровадження державних програм підтримки агробізнесу.
Навіть в умовах негативної динаміки фінансових показників 2020 року агропромисловий комплекс залишається однією з пріоритетних галузей для банківського кредитування. Тому сьогодні в більшості банків є повна лінія банківських продуктів, створених для задоволення будь-яких потреб агробізнесу.
За матеріалами Простобіз
Поділитися: