Як українці заробляють на валютних операціях між своїми рахунками — експерт РАДАБАНКУ
16 Лютого 2021p.
В Україні збільшується кількість фізичних осіб, які, не виходячи з дому, через мобільні додатки і інтернет-банкінг купують/продають долар і євро на своїх банківських рахунках і заробляють на курсовій різниці. Чим різкіше зростає або падає валютний курс — тим більший прибуток при правильних інвестиціях.
Безготівковий валютообмін з’явився в Україні в лютому 2019 р., після набрання чинності закону «Про валюту і валютні операції». Люди отримали можливість конвертувати іноземну валюту між своїми рахунками. Потрібно мати два рахунки — гривневий і валютний, і банк дає можливість переказувати кошти між ними з конвертацією за його поточним курсом. Карантинні умови прискорили користування цією послугою — клієнтам сподобалося нікуди не ходити, а проводити купівлю-продаж долара і євро вдома на дивані. Особливо часто це роблять під час активного розгойдування курсів, коли можна заробляти на різниці в ціні.
За результатами 2020 р. населення купило в безготівковому режимі інвалюти на $3,2 млрд, а продало — $ 3,3 млрд. У січні 2021-го співвідношення купівлі/продажу склало $ 210,8 млн/$280,1 млн. Це набагато менше, ніж люди обмінюють готівкою у касах: минулого року там купили $16,3 млрд, а продали $ 17,6 млрд, а в січні — $1,09/1,07 млрд.
«Найбільша сума обміну була зафіксована на рівні $27 тис., бо діяли обмеження на 700 тис. гривень на добу. У лютому буде збільшено максимальну суму до 1 млн грн на добу», — розповідає начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу «РАДАБАНКУ» Сергій Гнезділов.
Найчастіше люди купують/продають саме долар — це 75-80% всіх угод. На другому місці — євро. Клієнти в основному користуються валютообміном для поточних потреб. У той же час формується коло користувачів, які ніяк не витрачають куплену/продану валюту.
«Заробіток» підрахувати нереально. Лише якщо буде куплено і продано однакову суму валюти, то тоді можна сказати, що є можливість порахувати «прибуток». Зазвичай прибуток підраховується трейдерами та іншими гравцями валютного ринку, а звичайні клієнти такими не є», — пояснив Сергій Гнезділов. За рахунок розвитку безготівкового валютообміну готівкова купівля/продаж долара і євро скоротяться.
За матеріалами strana.ua
Хочете бути в курсі актуальних курсів валют РАДАБАНК? Підписуйтесь на телеграм-канал КУРС РАДАБАНК та обмінюйте валюту в RB24.
Поділитися: