Зниження ставки interchange: чому банки проти? – експерт РАДАБАНК
19 Квітня 2021p.
На розгляді в парламенті знаходяться законопроекти, метою яких є обмеження interchange-ставки. Чому банки проти зниження ставки interchange, розповідає начальник відділу розробки продуктів корпоративного бізнесу РАДАБАНК Дмитро Семенов:
РАДАБАНК виступає виключно за формування вартості банківських послуг, в тому числі тарифів на торговий та інтернет-еквайринг, на принципах ринку. Втручання держави в ринковий механізм формування вартості негативно відіб’ється, в першу чергу, на якості обслуговування більшості клієнтів, які користуються послугами еквайрингу та зменшенні кількості безготівкових платежів, що спричинить за собою зменшення торгової виручки у підприємців.
Основним лобістом адміністративного регулювання ставки interchange й торговельного збору (merchant fees) є великі торгові роздрібні мережі, які намагаються зменшити свої витрати за рахунок банківського сектора неринковими методами.
Адміністративне втручання призведе до скорочення програм банків з розвитку термінального обладнання, вихід більшості дрібних банків з цієї ніші послуг, що може привести до монополізації ринку кількома банками.
Кінцевий споживач програє в кінцевому підсумку, тому що вартість товарів в торговельних мережах не зміниться, а банки будуть змушені відмовитися від емісії безкоштовних карт, відмовитися від «грейс-періоду» при встановленні кредитного ліміту на карту й підвищити вартість розрахунково-касового обслуговування.
У підсумку адміністративне втручання у формування вартості послуг вдарить по кишені кінцевого споживача послуги – українця, який користується картами наших банків.
За матеріалами Maanimo.
Поділитися: