Перелік відділень, що входять до мережі Power Bank

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

Ваші вклади захищені не тільки фінансовою стабільністю, репутацією та іміджем РАДАБАНКу, але й державними гарантіями - Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО)

З РАДАБАНКом Ви можете бути впевнені в збереженні Ваших коштів!

РАДАБАНК є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з 1999 року.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб функціонує як державна спеціалізована організація. Основним завданням Фонду є забезпечення захисту прав фізичних осіб-вкладників комерційних Банків України шляхом відшкодування за рахунок коштів Фонду втрат за вкладами.

Згідно Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Протягом дії воєнного стану в Україні та трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні Фонд відшкодовує кожному вкладнику банку кошти в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Після спливу трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може становити менше 600 тисяч гривень і може бути збільшена за рішенням адміністративної ради Фонду.

АТ «АБ «РАДАБАНК» є банком-агентом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
РАДАБАНК здійснює виплати клієнтам неплатоспроможних банків

АТ «АБ «РАДАБАНК» є банком-агентом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і здійснює виплати клієнтам неплатоспроможних банків.

Щоб отримати відшкодування, Ви можете звернутись у найближче відділення АТ «АБ «РАДАБАНК» (при собі потрібно мати оригінали паспорту та ІПН). Здійснення виплат може займати до 10-15 хвилин.

Клієнт, який отримує виплати гарантованих сум відшкодування у АТ «АБ «РАДАБАНК» та оформлює депозит у АТ «АБ «РАДАБАНК», одержує додатковий бонус +0,5% до базової процентної ставки в календарний або в наступний календарний день виплат.

Якщо сума відшкодування перевищує добовий ліміт, встановлений НБУ, на видачу готівкових коштів (еквівалент 100 000 грн/день) – виплата здійснюється шляхом зарахування суми відшкодування на рахунки клієнта, відкриті в Банку.

Для отримання відшкодувань за вкладами банків, ліквідація яких триває більше ніж 5 років, Вам потрібно звернутись до Фонду гарантування (переліки тут і тут) для актуалізації вкладника. Про успішну актуалізацію Вас повідомить Фонд гарантування. Після чого Ви можете звернутись у найближче відділення АТ «АБ «РАДАБАНК».

Обмеження гарантії

Кожному вкладнику відшкодовуються кошти в розмірі вкладу (включно з відсотками) станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

У разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність», кожному вкладнику гарантується відшкодування коштів за вкладами (включно з відсотками) на кінець дня, що передує дню початку процедури ліквідації банку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Через три місяці з дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року N 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року N 2102-IX (далі - воєнний стан в Україні), сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може становити менше 600 тисяч гривень.

Протягом дії воєнного стану в Україні та трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні Фонд відшкодовує кожному вкладнику банку кошти в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Відповідно до частини четвертої статті 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», не відшкодовуються кошти:

  1. Передані банку в довірче управління; 
  2. За вкладом у розмірі менше ніж 10 гривень; 
  3. Розміщені на вклад у банку особою, яка є пов’язаною з банком особою або була такою особою протягом року до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних або до дня прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність»; 
  4. Розміщені на вклад у банку особою, яка надавала банку професійні послуги як аудитор, оцінювач, у разі, якщо з дня припинення надання послуг до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув один рік (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність», - один рік до дня прийняття такого рішення); 
  5. Розміщені на вклад власником істотної участі у банку; 
  6. За вкладами у банку, за якими вкладники на індивідуальній основі отримують від банку проценти за договорами, укладеними на умовах, що не є поточними ринковими умовами відповідно до статті 52 Закону України «Про банки і банківську діяльність», або мають інші фінансові привілеї від банку; 
  7. За вкладом у банку, якщо такий вклад використовується вкладником як засіб забезпечення виконання іншого зобов'язання перед цим банком, у повному обсязі вкладу до дня виконання зобов'язань; 
  8. За вкладами у філіях іноземних банків; 
  9. За вкладами у банківських металах; 
  10. Розміщені на рахунках, що перебувають під арештом за рішенням суду; 
  11. За вкладом, задоволення вимог за яким зупинене відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»; 
  12. Розміщені на вклад у банку особою, до якої застосовано санкції іноземними державами (крім держав, що здійснили або здійснюють збройну агресію проти України у значенні, наведеному в Законі України “Про оборону України”) або міждержавними об’єднаннями, або міжнародними організаціями та/або застосовано санкції відповідно до Закону України “Про санкції”.
Якщо у вкладника більше одного вкладу в банку

Фонд, відповідно до статті 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», відшкодовує кошти в розмірі вкладу (включно з відсотками), але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Період відшкодування коштів

Виплата відшкодування коштів розпочинається в порядку та у черговості, встановлених Фондом, не пізніше ніж 20 робочих днів (для банків, база даних про вкладників яких містить інформацію про більше ніж 500000 рахунків, - не пізніше ніж 30 робочих днів) з дня початку процедури виведення Фондом банку з ринку або з дня початку процедури ліквідації банку - у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Фонд має право не включати до розрахунку гарантованої суми відшкодування кошти за договорами банківського рахунка до отримання в повному обсязі інформації про операції, здійснені платіжною системою (внутрішньодержавною та міжнародною).

Виплата гарантованої суми відшкодування за договорами банківського рахунка здійснюється тільки після отримання Фондом у повному обсязі інформації про операції, здійснені платіжною системою (внутрішньодержавною та міжнародною).

Валюта відшкодування

Відшкодування коштів за вкладом в іноземній валюті відбувається у національній валюті України після перерахування суми вкладу за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації відповідно до статті 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

У разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність», відшкодування коштів за вкладом в іноземній валюті здійснюється в національній валюті України після перерахування суми вкладу за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України станом на кінець дня, що передує дню початку процедури ліквідації банку.

Додаткова інформація

Терміни «вклад» та «вкладник» вживаються у значенні наведеному в Законі України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Банк повідомляє вкладнику на його запит про поширення гарантій Фонду на відшкодування коштів за його вкладом відповідно до Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.

Додатково інформація про систему гарантування вкладів зазначається у виписці з рахунка.

Вклади фізичних осіб – підприємців гарантуються Фондом незалежно від дня відкриття рахунка, починаючи з 01 січня 2017 року щодо банків, віднесених до категорії неплатоспроможних після 01 січня 2017 року.

Фонд припиняє виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами у день затвердження ліквідаційного балансу банку та не пізніше наступного робочого дня розміщує на офіційному вебсайті Фонду оголошення про припинення Фондом виплат гарантованої суми відшкодування.

Нарахування відсотків за вкладами припиняється у день початку процедури виведення Фондом банку з ринку або у день прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку - у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Довідка про систему гарантування вкладів фізичних осіб РАДАБАНК
Офіційний сайт Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб - розділ "Захист прав вкладників"
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб - інформаційна брошура
Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»
Інформація про систему гарантування вкладів фізичних осіб - розділ «Для вкладників»
Питання та відповіді про гарантування вкладів фізичних осіб
Навчальні Відео
В рамках реалізації інформаційної політики Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та забезпечення організації проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості були створені короткометражні відеоролики про систему гарантування вкладів фізичних осіб.

Контактна інформація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Адреса:

  •  04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 17

Номер телефону гарячої лінії:

  • 0-800-105-800,
  • (044) 333-36-55

Докладніша інформація:

 

Звернiть увагу на наступнi продукти

Вклади фізичних осіб-підприємців гарантуються Фондом незалежно від дня відкриття рахунку, починаючи з 01 січня 2017 року щодо банків, віднесених до категорії неплатоспроможних після 01 січня 2017 року.

Купівля Продаж
USD
40.95 41.65
EUR
43.25 44
PLN
10.05 10.25

* Курси валют Головного Банку (Дніпро, вул. В. Мономаха, 5). Курси у відділеннях можуть відрізнятися. Уточнюйте курс валют у Вашому відділені за номером 0 800 500 999.