Маєте змогу – платіть за кредитом під час війни. НБУ та РАДАБАНК інформують в рамках кампанії #ЗнайСвоїПрава_Кредити
28 Жовтня 2022p.
Платіть за кредитом, якщо маєте змогу. Це важливо для економіки країни та роботи банків. Якщо фінансове становище різко погіршилося, зверніться до фінансової установи, де оформлений кредит, з проханням оформити реструктуризацію.
Реструктуризація – це зміна умов кредитного договору на лояльніші для позичальника з урахуванням його фінансового стану, що дає можливість сплачувати за кредитом.
Переваги реструктуризації:
- Ваша кредитна історія не погіршується;
- зменшення щомісячного платежу за кредитом, що дозволяє зменшити навантаження на сімейний бюджет;
- фінансова установа не нараховує штрафні санкції, якщо Ви скористалися реструктуризацією і не маєте простроченої заборгованості.
Які можуть бути варіанти реструктуризації?
- Продовження строку користування кредитом і зменшення щомісячного платежу.
- Скасування пені та штрафних санкцій.
- Списання частини боргу.
Також в окремих випадках банк може йти на інші умови реструктуризації, наприклад, позичальник достроково сплачує 10–15% боргу, після чого фінансова установа знижує відсоткову ставку.
Майте на увазі! Фінансова установа може відмовити у реструктуризації боргу.
Адже зміна умов кредитного договору на лояльніші для позичальника – це її право, а не зобов’язання.
Як оформити реструктуризацію?
Необхідно звернутися до фінансової установи з офіційною заявою про реструктуризацію та надати документи, які підтверджують виникнення обставин, за яких Ви не маєте змоги платити за кредитом: це може бути втрата роботи, працездатності тощо.
Детальний пакет документів уточнюйте у фінансової установи, в якій у вас оформлений кредит. Реструктуризація оформлюється підписанням договору, де зазначені нові умови кредиту.
ВАЖЛИВО! У період дії воєнного стану та у 30-денний строк після дня його припинення або скасування споживач не нестиме відповідальності перед кредитодавцем у разі прострочення виконання зобов’язань за споживчим кредитом, зокрема – у разі прострочення штрафи та пеня не нараховуватимуться.
Більше інформації про кредитні послуги читайте на #ЗнайСвоїПрава_Кредити.
Поділитися: