Що стоїть за новими валютними правилами Нацбанку і чим вони обернуться на практиці — експерт РАДАБАНК
21 Січня 2021p.
Нова можливість, яку надав Нацбанк населенню — форвардні контракти під купівлю/продаж інвалюти і банківських металів. Людина може сьогодні зафіксувати курс за угодою, що проводитиметься в майбутньому. Це може працювати так: долар (євро) конвертується у гривню в момент внесення на депозитний рахунок. Одночасно укладається форвардний контракт на зворотний викуп валюти після закінчення строку вкладу.
Начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу РАДАБАНКУ Сергій Гнезділов так коментує нововведення:
«Хеджування гривневих депозитів — це утопія. Ціна хеджування буде дуже висока. Форвардний контракт може бути і на 1 рік, але його ціна формується виходячи з різниці вартостей різних валют. Тому хеджування «з’їсть» весь прибуток. А при купівлі гривневих ОВДП форвардний контракт вб’є всю високу прибутковість, залишивши цифру, яку можна порівняти зі ставкою по доларових держоблігаціях».
Сергій Гнезділов вважає, що форвард може зацікавити простих людей лише у разі, якщо потрібен ще й кредит, тобто у них на момент немає коштів.
«Вигода фізособи в форвардних контрактах може бути лише в одному випадку: якщо курс на купівлю валюти вигідний, а у людини зараз немає гривні. Якщо під майбутній прихід гривні купується валюта з розрахунками в майбутньому (відповідно будуть витрати за час форварда), то тут ефект буде», — вважає Сергій Гнезділов.
За матеріалами Мінфін
Поділитися: